Logo Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim

Na uczcie u greckich bogów

Ocena 0/5

Podczas lekcji języka polskiego, uczniowie 5 klasy podsumowali tematy związane z wierzeniami Greków. Uczniowie przygotowali wcześniej plakaty przedstawiające najważniejszych greckich bogów, a potem odbyła się uczta bogów. Piliśmy nektar, jedliśmy ambrozje, by osiągnąć nieśmiertelność i wieczną młodość. Każdy wybrał sobie postać, w którą się wcielił, musiał się też zaprezentować – jakim jest bogiem, za co odpowiada, co jest jego atrybutem.  Na koniec biesiady wysłuchaliśmy niektórych mitów czytanych przez jedną z bogiń.

Lekcja, na której uczniowie bawią się w ucztę bogów, może przynieść wiele wartości edukacyjnych, społecznych i kulturowych. Pozwala uczniom zgłębić mitologię i tradycje różnych kultur, co wzbogaca ich wiedzę o dziedzictwie kulturowym. Rozwija kreatywność uczniów, umiejętności związane z prezentowaniem się oraz kształtuję postawę otwartości i nieulegania  stereotypom w myśleniu i wyrażaniu opinii.

Galeria zdjęć

uczta bogów (1) uczta bogów (2) uczta bogów (3) uczta bogów (4) uczta bogów (5) uczta bogów (6) uczta bogów (7) uczta bogów (8)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności