Logo Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim

Odkrywcy i Podróżnicy w Warszawie

Ocena 0/5

Uczniowie klasy III, wraz z Panią Małgorzatą Szumińską i Panem Szymonem Stolarzem, 9  października  pojechali na wycieczkę do Warszawy. 

Nasza przygoda rozpoczęła się wcześnie rano, bo już o godzinie 6:30 wsiedliśmy do pociągu, który z dworca w Malborku zawiózł nas do stolicy. Gdy wysiedliśmy z pociągu, na peronie czekał na nas przewodnik, Pan Marcin, który zabrał nas na wspaniały spacer po tym pięknym mieście. Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Z 30 piętra uczniowie podziwiali panoramę naszej stolicy. Widok zapierał dech w piersiach!

Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki. Można tam było podziwiać wiele ciekawych wystaw i zobaczyć jak rozwijała się technika na przełomie wieków. Po tylu emocjach, które wywołało to miejsce, przyszła pora na zwiedzanie Starego Miasta. Przewodnik dzielił się z nami ciekawostkami o Warszawie. Zobaczyliśmy Zamek Królewski z Kolumną Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Krakowskie Przedmieście, Pomnik Małego Powstańca, wnętrze Kościoła Św. Krzyża. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i spacerowaliśmy w Ogrodzie Saskim. W międzyczasie zjedliśmy pyszny obiad w jednej z warszawskich restauracji oraz kupiliśmy pamiątki.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wybraliśmy się w podróż powrotną do domu. Do Malborka wróciliśmy późnym wieczorem.

Ta wycieczka była wspaniała! Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz atrakcji, jakie można tu spotkać. Z pewnością jeszcze kiedyś wrócimy do Warszawy…

Galeria zdjęć

Odkrywcy i Podróżnicy w Warszawie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności